Aydın Ticaret Borsası
Ana Sayfa Laboratuvar Bilgi Edinme Haberler Basında Biz Üye Borç Sorgulama İletişim
Aydın Ticaret Borsası

 

Tarımda Türk Küçük-Orta Ölçekli Işletmelerin Yönetim Kapasiteleri ve Sürdürülebilirlik Stratejilerinin Geliştirilmesi


 British Counceil tarafından desteklenen Southampton Üniversitesi“Türkiye ve Birlesik Krallık Arasında Yüksek Ögretim Kurumları ile Stratejik Isbirligi Aracılıgı ile Tarımda Türk Küçük-Orta Ölçekli Isletmelerin Yönetim Kapasiteleri ve Sürdürülebilirlik Stratejilerinin Gelistirilmesi” Improving management capacity and environmental sustainability strategies of Turkish SMEs in agriculture through strategic partnerships with HEIs in Turkey and the UK “ adlı proje Southampton Universitesi ve Adnana Menderes Üniversitesi işbirliği ile 2012 yılında başlatılmış ve 2014 yılında tamamlanacaktır. Proje ekibinde:Dr Mine Karatas-Ozkan, Dr Tolga Bektas, Professor Jeremy Howells, Dr Renan Tunalioglu, Dr. Ferit Cobanoglu, Dr Murat Cankurt, Dr Ayse Demet Karaman, Gokhan Cinar ve Cagla Yavuz yer almakatdır. Bu kapsamda İngiltere proje ekibi 30 mayıs-2 haziran 2012 tarihinde İlimizi ziyaret etmişler ve Aydın Ticaret Borsamız salonunda tarım ve kamu sektörüyle bir toplantı yapmışlardır. Bunun akabinde çalışmalar hızlandırılmış ve Türk proje ekibi 19 -26 Ocak 2013’de Southampton’u ziyaret etmişlerdir. Uk ve Türk ekibi aynı zamanda proje üyesi ve Southampton Law and Faculty of Business dekanı Professor Jeremy Howells ile görüşmeler yaparak brifing vermişlerdir. Prof. Howels, Dr. Renan Tunalıoğlu’nun Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi hakkındaki, Dr. Mine Karataş Özkan ve Dr. Tolga Bektaş’ın proje hakkındaki bilgilendirmelerini ilgi ile izleyerek katkılar yapmıştır. Proje  alan çalışması yapılmak üzere hızlandırılmıştır. 


13-02-2013

 
Diğer Haberler
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Kandiliniz Kutlu Olsun
AYDIN TİCARET BORSASI VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİNDE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR.
Aydın Ticaret Borsası 5.Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknikleri Fuarında Yerini Aldı.
ULUSAL ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI KONSEYİ ZEYTİN ZEYTİNYAĞI SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ.
Coğrafi İşaretlerde Uluslararası Son Gelişmeler, Yönetişim ve Gaziantep Deneyimi Konulu Seminere Aydın Ticaret Borsası Genel Sekreteri Çimen Mutlu Katıldı.
2015 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARARLAR
8. TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ŞURASI TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU EV SAHİPLİĞİNDE BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU VE İLGİLİ BAKANLARIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Aydın Ticaret Borsası ve Aydın Sanayi Odası İşbirliği İle STRES, ÖRGÜTLERDE ÇATIŞMA YÖNETİMİ VE ÖFKE KONTROLÜ EĞİTİMİ
AYDINLI YÖNETİCİLERE 'YÖNETİM’ EĞİTİMİ VERİLDİ