21 Nisan 2021 Çarşamba
19.04.2021 tarihli ürün fiyatları

19.04.2021 Naturel Ham Zeytinyağı, Dökme (Tacir Satış)

24.25  ()

21.40  ()

19.04.2021 Kuru İncir ,Dökme (Tacir Satış)

31.50  ()

17.00  ()

19.04.2021 St1 Mahlıç,Prese (Tacir ;Satış)

16.10  ()

16.10  ()

Haber Detayları
10.01.18 Tarım Zirvesi Gerçekleşti.
10.01.18 Tarım Zirvesi Gerçekleşti.

 Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

Aydın’da Hürriyet ve Denizbank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvesi’nde Türkiye tarımının sorunları masaya yatırıldı. Denizbank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Büyük işletmelerin dışında küçük işletmelerin de köyünde kalmasını sağlayacak, rekabet güçlerini arttıracak çalışmaların ön plana çıktığını söyledi. Orhan, “Kırsal kalkınma sağlanarak çiftçinin yerinde tutulması gerekiyor” dedi.

HÜRRİYET ve Denizbank işbirliğiyle gerçekleşen ‘Tarım Zirve’lerinin ilki Aydın’da gerçekleştirildi. 10 Ocak Çarşamba günü Aydın Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda düzenlenen zirvede, Aydın ve Ege Bölgesi özelinde tarım yatırımları değerlendirildi, sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Tarım özelinde geliştirilmesi gereken konuların masaya yatırıldığı toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Denizbank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Canan Aytekin de katıldı. Hürriyet ekonomi yazarı Noyan Doğan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde konuşmacılar arasında Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Denizbank Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Hürriyet ekonomi yazarı Vahap Munyar, Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı ve Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Prof. Dr. Gökhan Özertan yer aldı.

Dünyada tarımın gayri safi milli hasılasının 3 trilyon dolar seviyelerinde olduğunu dile getiren Hasan Özer Orhan, “Tarımın dünya ekonomisi içindeki payı yüzde 1.7 seviyelerinde. Türkiye’de istihdam içindeki payda düşüş yaşansa da hala her 4 kişiden 1’i yine bu sektörde çalışıyor. Tarım ülkemiz için çok önemli. Büyük işletmelerin dışında küçük işletmelerin de köyünde kalmasını sağlayacak, ekonomik ölçekte üretim yapmalarına olanak tanıyacak, rekabet güçlerini arttıracak çalışmalar yapmalıyız. Bu noktada toplu hareket edip, birlik olunmalı ve bu yönde adımlar atılmalı. Örneğin 5 ineği olanın inek sayısı 25 başa çıkarılmalı. Kırsal kalkınma sağlanmalı. Çiftçi yerinde tutulmalı. Verimsiz ölçekler ekonomik ölçeklere çıkarılmalı. İstihdam belki düşecektir ancak bu şekilde çiftçinin verimli olması sağlanacaktır. Böylece çiftçinin daha fazla gelir elde etmesinin yolu açılacaktır. Finans tarafında bize ne görev düşüyorsa yapıyoruz, yapacağız.  15 yıldır üreticimizin yanındayız ve yanında durmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜRETİCİYİ DESTEKLİYORUZ

Küçük üreticiyi destekleyen bir banka olduklarının altını çizen Orhan, “Küçük çiftçinin sorunları ile ilgilenmek kolay değil. Tarım bankacılığını 2003’te kurduk. Çiftçiye özel, üretimi destekleyen, üretici kartımızı çıkardık. Bu kart sayesinde üreticilerimiz tarımsal ihtiyaçlarını 6 aya varan faizsiz dönem avantajıyla temin edebiliyor. Girdi maliyetlerinin düşürülmesi çiftçiler için çok önemli. Çiftçinin maliyetlerini düşürüp, verimi arttırmalarına yardımcı oluyoruz. Arazi alımından ekipman tedarikine kadar ürünlerimizle çiftçinin yanında yer alıyoruz. Çiftçimize daha yakın olabilmek adına şubeler açıyoruz. Kooperatiflerin her türlü ihtiyacını karşılamak gibi bir görevimiz var. Ürünün değer kazanması sadece kooperatifler aracılığıyla olabilir. Bu konuda banka olarak elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

1 GÜNDE KARAR VERİLDİ

DENİZBANK ve Hürriyet işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirve’lerinin ilkini Aydın’da gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Hasan Özer Orhan, Denizbank’ın tarımla buluşma öyküsünün de Aydın’da başladığını söyledi. Aydın’da 1913 yılında kurulan Milli Aydın Bankası’nın yani TARİŞ Bank’ın Denizbank tarafından satın alınmasıyla, Denizbank’ın tarım bankacılığına başladığını anlatan Organ, “Banka 90’lı yıllara kadar çiftçiyi desteklemek adına bölgede faaliyet gösteriyordu. Ardından bölge ve tarım dışı faaliyetlere yöneldi. 2000’li yıllardaki krizin etkisiyle TMSF’ye devredildi. 1.5 yıl fonda kaldı. Tasfiye edileceğini düşünüyorduk ki ortaya Denizbank çıktı. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş TARİŞ Bank’ın nasıl satın alındığını da şöyle anlatır. Bir pazar günü TMSF’den gelen bir telefonda ‘böyle bir banka var alır mısınız’ deniyor. O da bilançoları gönderin diyor. Karşı taraf, ‘O kadar zaman yok. Pazartesi günü aldınız aldınız, yoksa Salı ya da Çarşamba günü banka tasfiye edilecek.’ diyor. 1 günde satın alma kararı veriliyor.’ O dönemde bankanın ana hissedarı da Zorlu Grubu. Denizbank’ın o dönemde 80-100 şubesi var. Şubeleri de genel de büyükşehirlerde. Çoğu ilde bile şube yok. Tarım bankacılığı yapmak ve üreticiyi desteklemek adına satın alınmış bir banka. Satın alındıktan sonra Hakan Bey şunu söyledi. Arkadaşlar bilmeden çok önemli bir kıymeti satın almışız dedi. Bu bankanın kültürünü ve misyonunu devam ettirmeliyiz dedi” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİ EN ÇOK JEOTERMALLERDEN ŞİKÂYETÇİ

AYDIN’da gerçekleştirilen panele çiftçiler ve üreticiler de yoğun ilgi gösterdi. Panelin ardından düzenlenen soru-cevap kısmında çiftçilerin sorduğu soruların çoğunluğu Aydın’daki jeotermal yatırımları ile ilgiliydi. Jeotermal yatırımlarının Aydın gibi bir tarım kentine zarar verdiğini ifade eden çiftçiler, “Aydın’da incir araştırma merkezi kurdular. Hemen dibine ise jeotermal tesis açıldı. Jeotermal bir sorun halinde. Pencerelerimizi, kapılarımızı açamıyoruz. İncir ve zeytinimizin kalitesi düştü” dedi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da, “Aydın’da sağlık konusunda yurttaşlardan ciddi sıkıntılar geliyor. Aydın’da kanser vakalarının sayısını resmi makamlardan istedik ancak elimize ulaşmadı. Elimde resmi bir veri yok. Ayrıca bu yatırımları incelemek, denetlemek belediyenin de yetkisinde değil. Yetkimizde olsa denetleriz” dedi. 

‘TÜRKİYE’DE EĞİTİM VE TARIM İHMAL EDİLİYOR’

Tarım konusunda sıkıntıların giderilmesi için ciddi bir tarım politikasına ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Türkiye’nin ihmal ettiği iki alan olduğuna dikkat çekti Levent, ”Bunlardan biri eğitim diğeri ise tarım. Çiftçiyi dünya ile rekabet edecek şekilde geliştirmeliyiz. Eskiden kendi kendimize yeten bir ülkeydik. Ancak nüfus artıyor toprak değişmiyor. Bunun için verimin arttırılması gerekiyor. Burada finans sektörüne de büyük görev düşüyor” diye konuştu.

Türkiye’nin Avrupa’nın birçok ülkesinden daha fazla tarımsal işletmeye sahip olduğunu vurgulayan Sefer Levent sözlerini şöyle sürdürdü: “Fransa’da 527 bin, Türkiye’de ise 3.5 milyon civarında tarım işletmesi var. Fransa’da bir işletmenin ortalama büyüklüğü 52 hektarken, Türkiye’de sadece 6.1 hektar. 5-6 hektar yerde yapılan tarımla 100 hektar üzerinde yapılan arasında çok büyük fark oluyor. Büyük alanda verimi arttırmak, maliyeti düşürmek daha kolay. Burada arazilerin toplulaştırılması konusu ön plana çıkıyor. Arazilerin toplulaştırması sadece devlet eliyle yapılmamalı. Toplulaştırma bir kereye mahsus da olmamalı. Miras hukukunda, tarım arazilerinin bölünmemesi için bir takım kararların geliştirerek alınması gerekiyor.”

Türkiye’de çiftçilerin malzeme, ekipman için aldıkları kredileri ödemeye çalıştığını, Avrupalının ise daha modernize olmak için kredi aldığını söyleyen Levent, “Bankacılık ve kredi desteği tarımda olmazsa olmazlar arasında. Özellikle Türkiye gibi ülkelerde zaten çiftçilerin kazandıkları bir sonraki seneye hazırlık ve geçinmek için yeterli oluyor. Kenara, köşeye bir para koyamıyor” dedi. 

‘TEKNOLOJİ OLMADAN REKABETÇİ OLAMAYIZ’

TÜRKİYE’de tarımda teknoloji kullanımının yüzde 1 civarında olduğunu söyleyen Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Prof. Dr. Gökhan Özertan, “Türkiye’de ortalama çiftçi yaşı 55. Ortalama eğitim düzeyi de ilkokul. Dünyada teknoloji gelişiyor. Çiftçilere uzaktan algılama, büyük veri analizi gibi konuları anlatmak gerekiyor. Ancak eğitim seviyesi arzulanan düzeyde değil. Ayrıca yaşlanmakta olan bir çiftçi nüfusu var. Teknolojinin yoğun kullanıldığı bir gerçek varken, biz teknoloji olmadan rekabetçiliği nasıl sağlayacağız. Ucuz, verimli, çevre dostu üretimi nasıl yapacağız. Bunu yapan ülkelerle nasıl rekabet edeceğiz. Bunlara yapabilmek için çiftçilerimize çok yoğun eğitim desteği vermeliyiz. En kuvvetli ve hızlı müdahale edilecek alanlardan biri burası” ifadelerini kullandı. 

ÖNCELİKLER NE

Teknolojinin herkes için bir nimet olduğuna vurgu yapan Özertan, “Birçok ülke teknolojinin faydalarından yararlanıyor. Sadece teknolojiyi ithal etmek değil, verimli hale getirmek kritik önem taşıyor. Biz ne yazık ki çok fazla zirai mücadele veriyoruz. Gübreyi belki dünya kadar çok fazla kullanamıyoruz ancak önceliklerimiz arasında sürdürülebilir ve çevre dostu bir üretim de yok. Aslında teknoloji bütün bu eksikleri giderebilecek bir araç”diye konuştu. Türkiye tarımının sorunlarının 50 yıldır aynı olduğunu söyleyen Özertan, “ 50 yıl önce Türkiye tarımı verimsiz, kırdan kente göç var ve çiftçiler yeteri kadar para kazanamıyor’ deniyordu. Sorunlar hala aynı. Ciddi şekilde vizyon tarafında da eksiklik var” dedi.

İNCİR ÜRETİMİNDE DÜNYADA RAKİBİMİZ YOK

TARIMDAKİ yapısal sorunların dışında Aydın’ın iyi olduğu noktaların da var olduğunu kaydeden Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur, “Dünyada hiçbir ülkenin bizimle rekabet edemeyeceği bir ürünümüz var. O da incir. Dünya üretiminin yüzde 30’unu, Türkiye’nin ise yüzde 60’ını incirde biz yapıyoruz. 600 milyon dolar ihracat gelirimiz var. Dünyada tekeliz diyebiliriz. Aydın toplam ekonomi olarak cari açığa artı sağlayan bir il konumunda. İncir özelinde çalışacak işçi bulma konusunda zorluk yaşıyoruz. Bir sonraki nesle aktarımda da zorluk yaşanacak. Emek yoğun bir üretim var. İncir toplaması büyük bir sorun. İşçi bulmak gelecekte daha da zorlaşacak. Üretimimizi daha fazla geliştirirsek pazarlayacak potansiyele de sahibiz. 6 ihracatçı vardı şimdi 110’a çıktı. Birbirlerinin pazarlarını bölmeden yeni pazarlar buluyorlar. Bu yıl incirde rekoltede bir düşüş bekleniyordu. Bu yüzden fiyatlar yükseldi. Bu çiftçiye yaradı. İncirle geçinen çiftçilerimiz bu sene finansmanda çok zorluk çekmiyor” ifadelerini kullandı.

ZEYTİNYAĞINDA BİRİNCİYİZ

İncir dışında Aydın’ın zeytin ve zeytinyağında iyi durumda olduğunu anlatan Çondur sözlerini şöyle sürdürdü: “Zeytinyağında birinciyiz. Sofralık zeytinde Manisa’nın ardına gerileyerek ikinci sıraya düştük. Körfezde küçük kasabalar bizden daha iyi biliniyor. Bizden popülerler. Bu da Ayvalık. Bizim 10’da birimiz üretim yapıyor. Ancak bizden daha çok biliniyorlar. Ben tadım yaptığımda bize öğretilen en iyi olan Toskana yağlarına en yakın olarak Aydın’da üretilen zeytinyağını görüyorum. Ayvalık bizden küçük ama bizden iyi pazarlıyorlar. Zeytinyağında markalaşma ciddi sorun. Markalaşmayı aştıktan sonra pazar daha da gelişecektir. Burada da büyük potansiyel olduğunu düşünüyorum. Zeytinyağında bir sorun daha var. Zeytinyağını AB’ye ihraç etmek istediğimiz zaman Türkiye’ye fon uygulanıyor. Bir türlü bu aşılamıyor. Bunun yanında karışım yağlar var. Devletin ciddi önlemler alması gerekiyor. Gerçek zeytinyağını korumak için yaptırımlar gerekiyor.”

BİRLİK OLMAZSA VERİM DE OLMUYOR �

PANELDEKİ konuşmacılar arasında yer alan Hürriyet ekonomi yazarı Vahap Munyar da tarımda Türkiye’nin geldiği noktayı geçmişte yaşadıkları örneklerle anlattı. Geçmişte tarım sektörüne giren büyük kuruluşların kredi almakta zorlandığını anlatan Munyar, “Acıpayam’da büyük bir çiftlik kurarken kredi arıyorlar. Ziraat Bankası’na gidiyorlar. Ancak o dönemde Ziraat Bankası’nda büyük üreticiye kredi modeli yok. Sonunda Denizbank’a gidiyorlar. Hakan Ateş biz veririz’ diyor. Ondan sonra tabi Ziraat Bankası da büyüklere kredi vermeye başlıyor” dedi. 1970’lerin sonlarında Bülent Ecevit’in toprak reformunu desteklediğini anlatan Munyar, “Toprak halkın olmalı diyordu. Bize çok mantıklı geliyordu. Ancak yanlışlığı zamanla işin içine girince anladık. Çok bölünce, birlikte hareket edemiyorsunuz. Birlik olmayınca verim elde etmeniz de mümkün olmuyor” diye konuştu.

2009 yılında yaşadığı bir olayı anlatan Munyar şunları söyledi: “Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ile ABD’de görüştük. Brezilyalı Cutrale’yle ortak olup tarım işine girmişlerdi. Uçakla portakal bahçelerinin üzerinde yarım saat boyunca uçtuk. Çok büyük alanlarda tarım yapılıyordu. Türkiye’de 500 milyon lira yatırım yaptılar. 10 milyon ağaç dikeceğiz dediler. Ancak Türkiye’de büyük arazi bulmakta zorlandılar. Türkiye’nin farklı bölgelerinde parça parça araziler kiraladılar. 4 milyon ağaç varlığına da ulaştılar. 10 milyona ulaşmak için sözleşmeli tarım modeli ile tarım yapacaklarını söylediler. Şimdi 150 bin civarında aile ile çalışıyorlar. 3 bine yakın köyden ürün alıyorlar. Keşke Türkiye’de kooperatifçilik gelişse de verimler arttırılsa ve maliyet düşürülse” dedi.

GENÇ NÜFUS TARIMA İLGİ GÖSTERMİYOR

AYDIN’ın bir tarım bir kenti oluğunu dile getiren Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, “Aydın’da geçmişte nüfusun yüzde 55’i tarımla uğraşıyordu. Şu anda yüzde 35’lere düştük. Ancak Aydın’daki her ailenin bir tarım geliri vardır. Ben de tarımla uğraşan bir aileden geliyorum. Gelinen süreçte benden sonra tarım yapacak bir aile ferdi yok gibi gözüküyor. Tarıma rağbet eden genç nüfus çok az. Tarım yıllarca popülist şekilde idare edildi. ‘5 lira daha fazla verelim bize oy ver’ dediler. Böyle olunca da yapısal problemler çözülemedi. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana, herkes çiftçiyi oy potansiyeli olarak gördü. Pansuman tedbirlerle sorunlara çözüm arandı” dedi. 

DOĞA TAHRİP EDİLMEMELİ

Tarımda yüksek maliyetlerle üretim yapıldığını anlatan Rıza Posacı sözlerini şöyle sürdürdü: “Pahalı mazot, gübre ,yem kullanıyoruz. Destekler tabi veriliyor, yeterliliği tartışılır. Tarım kanunu der ki tarıma ayrılan bütçe gayri safi milli hasılanın yüzde 1’inin altına inemez. Ancak biz daha bunu yakalayamadık. Aydın’da jeotermal sıkıntımız da var. Burada önemli nokta Elektrik açığını kapatmaya çalışırken de doğayı tahrip etmemek. Çevre bizim geleceğimiz. Belediyelerimizin sanayilerin burada büyük suçları var. Yeteri kadar özen göstermiyorlar. Arıtmalar hala yetersiz. Seul kentinde çıkan arıtma suyu, şebekeye içme suyu olarak verilebiliyor. Türkiye neden yapmasın bunu. Bu güzelim coğrafyayı hoyratça tüketiyoruz. Jeotermale karşı değiliz ancak jeotermalin de kesin kuralları olması gerekiyor.”

Eylül 2017’de Denizbank olarak ‘Deniz’den Toprağa’ mobil tarım uygulamasını hizmete sunduklarını ifade eden Denizbank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Canan Aytekin, “Bu uygulama 5 fonksiyondan oluşuyor. Üreticilerimiz bu uygulama ile uzmanlara sorularını iletip cevap alabiliyor, tarlada yapılması gerekenler hakkında bilgilere ulaşabiliyor. Hatta kullanmadıkları dönemde traktörlerini bile kiralayabiliyor” dedi.

ÇİFTÇİYE UYGULAMALI DESTEK

TARIMIN finansmanı alanında hizmet veren bir kurum oldukları kadar üreticilere işlerinin her aşamasında yardım eden bir kurum olmayı da hep önemsediklerinin altını çizen Denizbank Tarım Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Canan Aytekin, “Burada bu işi üreticilerden iyi biliyoruz gibi bir anlam çıkmasın, amacımız üreticimizin sıkıştığı, bilgiye ihtiyaç duyduğu, yardıma ihtiyaç duyduğu yerde bilgi birikimimiz doğrultusunda sorunları çözmeye çalışmak” dedi.

100 BİN TAKİPÇİ

Tarım sektöründe doğru ve güncel bilgiye erişimin çiftçiler için büyük bir ihtiyaç oluğuna vurgu yapan Aytekin, “Ayrıca her konuda soru sorup en kısa sürede cevap alabilecekleri, alanında uzman kişiler ile bir çabaya gerek duymadan iletişim kurabilmeleri üretimin verimli hale getirilmesi için büyük bir gereklilik. 2015 yılında bir saha araştırması yaptık, bu araştırmanın sonuçlarına göre üreticilerimizin internet kullanım oranı azımsanmayacak kadar yüksekti. Internet erişimi olan bu kitle içinde haftada bir Facebook kullananların oranı yüzde 90, her gün Facebook kullananların oranı yüzde 75 seviyesindeydi. Bu vesileyle; 2016 yılı 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde ‘Deniz’den Toprağa’ Facebook sayfasını hizmete sunduk. Bu sayfanın temel amacı tarıma dair ne varsa; bir an önce, en doğru şekilde üreticilerimize ulaştırmak, onlardan her bir içeriğe yönelik gelen soruları hızlıca cevaplayarak kafalarında bir soru işareti bırakmadan bilgi akışı sağlamaktı. Yani bu sayfayı bir nevi haber portalı gibi kurguladık. Şu anda 100 bin takipçiyi geçmiş durumdayız. Sadece içerik paylaşmıyor gelen binlerce soruyu sayfa üzerinden en kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

UZMAN EKİP HAZIRLADI

Facebook sayfalarının yakaladığı bu ivmenin kendilerini daha kişiselleştirilmiş, bölge ve ürün bazında farklılaştırılmış bir danışmanlık hizmeti vermeye yönelttiğine değinen Aytekin, “Bu amaçla 20 Eylül 2017 tarihinde yine aynı isimle ‘Deniz’den Toprağa’ mobil tarım uygulamasını hizmete sunduk. 3.5 ay gibi bir sürede 25 bin üzerinde indirme adedine ulaştık. Mobil uygulamamamız piyasaya sürülmesinin birinci ayında Barcelona’da finans kurumlarının inovatif ürünlerinin yarıştığı bir oylamada 6 farklı uluslararası rakibini geride bırakarak ‘Yılın En İyi Yeni Ürünü’ ödülünü kazandı. Mobil uygulamamız 5 ana fonksiyondan oluşuyor. Tarlalarım menüsü altında Tarla Ekle butonu ile yetiştirdiğiniz ürüne dair lokasyon, ürün ve ürün çeşidi, toprak ve sulama özellikleri, ekim-hasat tarihleri gibi temel bilgileri yaklaşık yarım dakikada kaydederek tarlanızın sanal bir benzerini oluşturuyorsunuz. Uygulamamız; bu tarlada yer alan bitkinin büyüme sürecini taklit ederek her bir evre için gereken gübreleme, sulama, ilaçlama önerilerini kullanıcının cep telefonuna iletiyor. Bu altyapı ve önerilerin tamamı uzman yazılımcılar ve ziraat mühendislerinden oluşan ekibimiz tarafından oluşturuldu. İlerleyen zamanlarda uydu takip sistemleri ve sensörlerle bu yapıyı entegre ederek bitkinin gelişimini daha sağlıklı takip etmeyi ve o bitkiye özel daha nitelikli öneriler iletmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

2 SAATTE CEVAP

Bir diğer önemli fonksiyonlarının da ‘Mühendise Sor’ fonksiyonu olduğunu söyleyen Canan Aytekin, “Üreticiler ziraat mühendislerine video, fotoğraf , ses kaydı ya da sadece metin yazarak sorularını sorabiliyor. Sektör açısından ziraat mühendislerinden destek alabilmek önemli bir ihtiyaç. Üreticimizin tarlasına dair bir sorunu varsa, ürününe dair bir sorusu varsa, herhangi bir duyuruya dair detaylı bilgi almak istiyorsa tarlanızdan, köyünden ayrılmasına gerek kalmadan anında talebini ziraat mühendislerine iletebiliyor. Bu sorular konularında uzman ziraat mühendislerinden oluşan ekibimizin önüne düşüyor, en geç 2 saat içerisinde mobil uygulama üzerinden yazılı olarak ya da soru sahibi uygulamayı indirdiği telefon numarasından direkt aranarak cevabı alıyor. Bu fonksiyon altında bir soru sınırı ya da bir ücret yok; üreticimiz istediği kadar soruyu ücretsiz olarak sorabiliyor, cevabını en kısa sürede alıp işlerini daha verimli hale getiriyor, tarlasındaki zararlılardan/hastalıklardan daha kolay korunuyor” dedi.

ÇİFTÇİYE ‘KİRALIK TRAKTÖR’

TÜM bunlar dışında ‘Hal / Borsa Fiyatları’ ile tarımsal ürünlerin farklı hallerdeki ve borsalardaki fiyatları anlık olarak üreticilere sunduklarını anlatan Canan Aytekin, “Haberler menüsünde tarım sektörüne dair tüm gelişmeleri anlık olarak üreticilerimizle buluşturuyoruz. ‘Kiralık Traktör’ menüsü altında ise üreticilerimiz traktörlerini, kullanmadıkları dönemlerde diğer üreticilere kiraya verebiliyor ya da talep ettikleri kriterlere göre kiralık traktör arayabiliyorlar. Türkiye’de toplam traktör adedi iyi diyebileceğimiz bir sayıda ama bu kaynağın orantılı bir şekilde dağıldığını maalesef söyleyemeyiz. Bu kaynağın imece kültürü ile etkin bir şekilde kullanımı için, yılın sadece belli dönemlerinde etkin şekilde kullanılan traktörlerin diğer dönemlerde çiftçilerimize gelir getirmesi için böyle bir fonksiyon tasarladık. Yakın zamanda buraya kiralık arazi, kiralık ekipman gibi tarım sektörü açısından gerekli diğer bazı menüleri de ekleyeceğiz. İkinci el satılık menüsü ile aynı zamanda satılık ilanları da çiftçilerimizin inceleyebilmesini sağlayacağız. Müşterimiz olsun olmasın tüm üreticilere hizmet veren bu yapının kurulması ve yönetilmesi konusundaki tüm giderler DenizBank tarafından karşılanıyor ve ücretsiz olarak sunuluyor” ifadelerini kullandı.

‘ÜRETİCİ KART’ 550 BİN KİŞİYE ULAŞTI

550 bin kişinin kullandığı ‘Üretici Kart’ hakkında da bilgi veren Canan Aytekin “Hasat vadesinde üreticimizin borcunu ödeyebilmesine olanak sağlayan bu yapı ile üreticilerin finansman ihtiyaçlarını, ürünlerinin kazancını elde edene kadar ertelemesinin; gübre, ilaç, mazot gibi tarımsal girdi temin eden firmaların sattığı ürünlerin bedelini daha çabuk almasının yolunu açtık. Ayrıca Petrol Ofisi, OPET, Lukoil, Aytemiz gibi akaryakıt firmaları, Toros Tarım, İGSAŞ, Gemlik Gübre gibi gübre firmaları, Gediz Elektrik, AYDEM gibi tarımsal elektrik satan firmalar başta olmak üzere üretimin devamı için elzem olan temel girdileri satan büyük firmalarla yapılan ticari anlaşmalar üreticilerimizin hem ürünleri daha ucuza temin etmesinin yolunu açtı hem de 5-6 ay vadede faiz yüküne katlanmadan üreticilerin kartla alışveriş yapabilmesini sağladı” dedi.

%41: Denizbank’ın özel bankalar arasında tarımdaki pazar payı

%13: Kamu bankaları dahil edildiğinde Denizbank’ın pazar payı

14: Türkiye’de tarım bankacılığı alanında hizmet veren banka sayısı

80 milyar TL: Türkiye’deki tarım kredileri miktarı

1 milyon: Türkiye genelinde Denizbank’ın müşteri sayısı

11 milyar TL: Denizbank’ın üreticilere sağladığı finansmanın büyüklüğü

 

Haber resimleri

Diğer Haber başlıkları
  13.04.2021 Sürdürülebilir Tarım ve Kırsal Kalkınma için Sosyal Ekonominin Geliştirilmesi Projesinin Açılış Toplantısına Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur Katılım Sağladı   7.04.2021 Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürü Taylan Beydoğan, Aydın Ticaret Borsası’na Nezaket Ziyaretinde Bulundu   07.04.2021 Aydın Ticaret Borsası, Aydın Girişimci Kadınlar Derneği’ni Ağırladı   05.04.2021 ATB Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Aydın İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na Katılım Sağladı   02.04.2021 Burhaniye Ticaret Odası’ndan Aydın Ticaret Borsası’na Anlamlı Ziyaret   01.04.2021 Aydın Ticaret Borsası, İncir Çeliği Dikim Etkinliği’ ne Katıldı   1.04.2021 Aydın Ticaret Borsası, Aydın Çam Fıstığı Coğrafi İşaret Tescilini Aldı   29.03.2021 TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Proje Atağı   25.03.2021 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur’dan Dökme Zeytinyağı İhracat Yasağına Tepki   24.03.2021 Aydın Ticaret Borsası Korbey Salonu’nda Kuru İncir Satış Seansı Gerçekleşti   22.03.2021 ATB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, ATB Aydın Soğuk Hava Depoculuk A.Ş de İncelemelerde Bulundu   18.03.2021 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Anma Programı’na Katıldı   18.03.2021 ÇANAKKALE DESTANININ 106. YIL DÖNÜMÜNDE KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ   16.03.2021 ATB, GTİ 2020 Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı   15.03.2021 Aydın Ticaret Borsası ve Halkbank tan Kadın Girişimcilere Tam Destek   Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun   03.03.2021Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Aydın’da Normalleşme Toplantısına Katıldı   03.03.2021 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Türkiye Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi   23.02.2021 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Emin Aydın’la Başbaşa Programı’nın Konuğu Oldu   17.02.2021 Aydın Ticaret Borsası Personeli, Bütçe Yönetmeliği Oda-Borsa Muamelat Yönetmeliği Değişiklikleri Eğitimi’ne Katıldı   19.02.2021Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Emin Aydın’ın Sunduğu tvDEN BAŞ BAŞA Programının Konuğu Olacak   09.02.2021 ATB Başkanı Çondur, Bakan Pakdemirli ye Ortak Akıl Toplantısı nda Sektörün Taleplerini İletti   03.02.2021 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Atatürk’ün Aydın a Gelişinin 90. Yıldönümü Dolayısıyla Düzenlenen Anma Programı’na Katıldı   03.02.2021 Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Bayramer, Aydın Ticaret Borsası’na Nezaket Ziyaretinde Bulundu   29.01.2021 Aydın Ticaret Borsası’nda Yılın İlk Meclis Toplantısı Gerçekleşti   26.01.2021 Aydın Ticaret Borsası ndan Uzaktan Eğitime Tablet Desteği   25.01.2021Aydın Ticaret Borsası, Aydın’la Özdeşleşen Yöresel Ürünlerin Coğrafi İşaret Çalışmalarını Hızlandırıyor   22.01.2021 TOBB ve Oda/ Borsalar Coğrafi İşaretlere Sahip Çıktı   15.01.2021 TOBB KGK 10.Bölge İl Başkanları Toplantısı Gerçekleşti   15.01.2021 TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı Düzenlenecek   11.01.2021 Aydın Ticaret Borsası,Aydın İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı na Katıldı   13.01.2021 İzmir Valisi Köşger e Anlamlı Ziyaret   13.01.2021 Aydın Ticaret Borsası ve T.C. Ziraat Bankası “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” Protokolünü İmzaladı   11.01.2021 AYDIN SOĞUK HAVA DEPOCULUK A.Ş’ye İLK ÜRÜN KABULÜ GERÇEKLEŞTİ   08.01.2021 Aydın Ticaret Borsası,IPARD-II 10.Başvuru Çağrısı Tanıtım Programı na Katılım Sağladı   05.01.2021 Aydın Ticaret Borsası ve Halk Bank Arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” İmzalandı   30.12.2020 Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, Aydın Ticaret Borsası nı Ziyaret Etti   17.12.2020 Aydın Vergi Dairesi Başkanı Serdar Şahin’den Aydın Ticaret Borsası’na Anlamlı Ziyaret   02.12.2020 AB Tescilli Aydın Kestanesi’nin Coğrafi İşaret Denetimi Gerçekleşti   02.12.2020 Aydın Yamalak Sarısı Zeytini Coğrafi İşaret Onayı İçin Son Adım Atıldı   30.11.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Öncülüğündeki Heyet ile Birlikte Muğla Valisi ve Denizli Valisini Ziyaret Etti   24.11.2020 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun   19.11.2020 Aydın Ticaret Borsası Başkanları, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na Online Katıldı   10.11.2020 ATB Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’na Katıldı   06.11.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Sizin Oraların Nesi Meşhur Programı’na Konuk Oldu   21.10.2020 SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz, Aydın Ticaret Borsası nı Ziyaret Etti   21.10.2020 Aydın Ticaret Borsası, Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor   17.09.2020 Aydın Memecik Zeytinyağı Türk Patent ve Marka Kurumu Nezdinde Tescillendi   08.10.2020 ATB Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Aydın İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na Katıldı   07.10.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, TOBB Ege Bölge Toplantısı’na Katıldı   07.10.2020 ATB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Dünya Pamuk Günü Etkinliği’nde Sektöre Dair Konuştu   07.10.2020 Aydın Ticaret Borsası’nda 2020/2021 Zeytin ve Zeytinyağı Sektör Toplantısı Gerçekleştirildi   06.10.2020 ‘Beyaz altın’ Pamuk için Büyük İş Birliği   06.10.2020 2020-2021 Zeytin ve Zeytinyağı Sektör Toplantısı 7 Ekim Çarşamba Günü Saat 14:00’ da Gerçekleştirilecek   05.10.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, TOBB Lisanslı Depoculuk Sistemi Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı   05.10.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen den Üye Ziyareti   02.10.2020 ATB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur,Hisarcıklıoğlu ile Bakan Varank’ın Katılımıyla Gerçekleşen TOBB İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı   28.09.2020 AYDIN TİCARET BORSASI HES KODU UYGULAMASINA BAŞLADI   25.09.2020 Aydın Ticaret Borsası Laboratuvarı Naturel Zeytinyağı Temel Tadım Eğitimi Gerçekleştirecek   25.09.2020 “Aydın Kestanesi” Avrupa Birliği’nde Coğrafi İşaret OlarakTescil Edildi   23.09.2020 - Söke Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Borsası’nı Ziyaret Etti   21.09.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı’na Katıldı   21.09.2020 Aydın Ticaret Borsası, İstanbul Ticaret Borsası ile Kıyaslama Toplantısı Gerçekleştirdi   18.09.2020 Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aydın Ticaret Borsası’na İadeyi Ziyarette Bulundu   17.09.2020 Aydın Ticaret Borsası, Aydın Memecik Zeytini Coğrafi İşaret Tescili ni Aldı   15.09.2020 ATB Personeli ,TOBB ve KVKK İşbirliğinde Gerçekleştirilen KVKK ve VERBİS Kaydı Bilgilendirme Semineri’ne Katıldı   15.09.2020 -Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Emin Aydın’ın Sunduğu tvden Başbaşa Programı’nın Konuğu Oldu   10.09.2020 ATB Personeli, KPS ve KVKK Bilgilendirme Semineri’ne Katıldı   14.08.2020 ATB den İzmir Valisi Köşger e Hayırlı Olsun Ziyareti   07.09.2020 Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı, Kuru İncir Rekoltesini Açıkladı   04.09.2020 Bakan Pakdemirli Kuru İncir Rekoltesi’ni Aydın Ticaret Borsası’nda Açıklayacak   01.09.2020 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erdel’den Koçarlı Tariş Zeytinyağı Kooperatifi’ne Ziyaret   01.09.2020 Aydın Ticaret Borsası Personeli’ ne “ Temsil ve Protokol Yönetimi” Eğitimi Verildi   01.09.2020 Aydın Ticaret Borsası’ndan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’a Anlamlı Ziyaret   28.08.2020 Dünya Pamuk Günü Organizasyonu İlk Toplantısı Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleşti   28.08.2020 Aydın Ticaret Borsası’ndan Zeytinyağı İçin Yeni Atılımlar   26.08.2020 Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, Aydın Ticaret Borsası’na Veda Ziyaretinde Bulundu.   26.08.2020 AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim’den ATB’ye Anlamlı Ziyaret   25.08.2020 Aydın Ticaret Borsası, Coğrafi İşaret Çalışmalarını Hızlandırıyor   25.08.2020 Aydın Ticaret Borsası Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor   13.08.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDA KURU İNCİR SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ   13.08.2020 AYDIN TİCARET BORSASI 2020/2021 SEZONU KURU İNCİR ALIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRDİ   2020-2021 SEZONU İNCİR SEKTÖR TOPLANTISI 13.08.2020 PERŞEMBE SAAT 14:00’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.   11.08.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Emin Aydın’ın sunduğu tvDEN BAŞ BAŞA programının konuğu olacak   30.07.2020 Kurban Bayramı   28.07.2020 AYDIN TİCARET BORSASI PERSONELİNE“PERSONEL İŞLEMLERİ EĞİTİMİ" VERİLDİ.   28.07.2020 VALİ HÜSEYİN AKSOY’DAN AYDIN TİCARET BORSASINA ZİYARET   24.07.2020 Bursa Ticaret Borsasından, Borsamıza kıyaslama ziyareti gerçekleştirildi.   24.07.2020 Aydın Ticaret Borsası üyeleri ile, Özel Kavaklı Global Ortaokul, Lise burs protokolü   24.07.2020 Gazeteciler Ve Basın Bayramı   22.07.2020 AYDIN TİCARET BORSASI PERSONELİNE "MUAMELAT İŞLEMLERİ" EĞİTİMİ VERİLDİ.   20.07.2020 AYDIN TİCARET BORSASI PERSONELİNE "MUHASEBE UYGULAMALARI" EĞİTİMİ VERİLDİ.   18.07.2020 soğuk hava deposu ziyareti   16.07.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYE ZİYARETİ   15.07.2020 T.C. Aydın Valiliği tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz programı   15.07.2020 15 Temmuz şehit ve gazilerimiz adına gerçekleştirilen fidan dikim töreni.   15.07.2020 Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.   09.07.2020 ATB MECLİS BAŞKANI ERDEL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISINA KATILDI.   09.07.2020 TOBB ve Trendyol’un KOBİ destek programı başlıyor   29.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASI PERSONELİNE “PROAKTİF İLETİŞİM BECERİLERİ” EĞİTİMİ VERİLDİ.   24.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR   24.06.2020 Aydın Ticaret Borsasından Denizli Ticaret Borsasına Kıyaslama Ziyareti   23.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASI ÇALIŞMALARI HAKKINDA VALİ AKSOY’U BİLGİLENDİRDİ   22.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYESİ BİRCAN YÜKSEL ATB MECLİS ÜYESİ MUSTAFA AKDAM’I ZİYARETTE BULUNDU   22.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYE ZİYARETİ   17.06.2020 Aydın’da Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi İçin Protokol İmzalandı   17.06.2020 VALİ YAVUZ SELİM KÖŞGER’DEN AYDIN TİCARET BORSASINA VEDA ZİYARETİ   16.06.2020 AYDIN MEMECİK ZEYTİNYAĞI COĞRAFİ İŞARETİ ONAYINDA SONA GELİNDİ.   16.06.2020 ATB’DEN AYDIN MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ’A ZİYARET   11.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDA MAYIS AYINDA 322 MİLYON TL’LİK İŞLEM GERÇEKLEŞTİ   10.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYE ZİYARETİ   09.06.2020 AVRUPA YEŞİL MUTABAKATI – TARIM İSTİŞARE TOPLANTISI VİDEO KONFERANS İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.   09.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASI PERSONELİ VİDEO KONFERANS İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN SANAYİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ EĞİTİMİNE KATILDI.   04.06.2020 AYDIN KESTANESİ AB’DEN ONAY ALMAK İÇİN SON ADIMI ATTI   04.06.2020 KUYUCAK BELEDİYE BAŞKANI METİN ERTÜRK’TEN ATB’YE ZİYARET   03.06.2020 365 Oda ve Borsa Başkanı Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.   02.06.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYE ZİYARETİ   02.06.2020 AYDIN ODA VE BORSALARI TALEPLERİNİ HİSARCIKLIOĞLU’NA İLETTİLER   24.05.2020 BİRLİK VE BERABERLİK DOLU, İNCİR TADINDA NİCE BAYRAMLAR GEÇİRMEK DİLEĞİYLE İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ.   19.05.2020 "Kadir Gecemiz" Mübarek Olsun   21.05.2020 ATB BAŞKANI ÇONDUR, TOBB EKONOMİ BULUŞMASI TOPLANTISINA KATILDI   19.05.2020 Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.   14.05.2020 ATB Başkanı Çondur Ege Oda /Borsa Başkanları Toplantısına katıldı.   14.05.2020 Dünya Çiftçiler Günü Kurlu Olsun   14.05.2020 AYDIN YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLI SOĞUK HAVA DEPOSUNUN İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR   29.04.2020 Aydın’da Nefes Kredisi imzaları atıldı   27.04.2020 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNE 1 MİLYON TL’lik NEFES KREDİSİ   23.04.2020 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun   14.04.2020 TİCARET BORSALARI KONSEYİ SANAL ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ KONSEY ÜYESİ ÇONDUR TOPLANTIYA KATILDI   13.04.2020 ÇONDUR, NİSAN AYI SONUNDA VERİLMESİ PLANLANA NEFES KREDİSİ HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU   09.04.2020 ÇONDUR, 365 ODA BORSA İLE BİRLİKTE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NUN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ VİDEO KONFERANS TOPLANTISINA KATILDI   BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN   02.04.2020 ÇONDUR, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEYE DESTEK OLAN “AYDIN İNCİRİ” TÜKETİN   26.03.2020 TESCİL İŞLEM ÜCRETLERİNİZİ VE AİDAT ÖDEMELERİNİZİ MAİL ORDER İLE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.   26.03.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYELERİNE KOLAYLIK   25.03.2020 "İŞ E DEVAM DESTEĞİ" İÇİN 26 MART 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN TALEPLER KABUL EDİLMEYE BAŞLANIYOR.   25.03.2020 AYDIN TİCARET BORSASI BAŞKANI ÇONDUR ÖNLEMLERE UYALIM   20.03.2020 İŞ DÜNYASI DESTEK PAKETİNDEN MEMNUN   18.03.2020 ÇANAKKALE DESTANININ 105. YIL DÖNÜMÜNDE KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ   17.03.2020 ÖNEMLİ DUYURU   16.03.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN TARİŞ PAMUK VE YAĞLI TOHUMLAR BİRLİĞİ BAŞKANI AYDIN’A ZİYARET   14.03.2020 AYDIN TİCARET BORSASI BAŞKANI ÇONDUR’DAN FAHİŞ FİYATLA MAL SATANLARA UYARI   12.03.2020 ÇONDUR, DOĞRU ZEYTİNYAĞI TÜKETEREK BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ   12.03.2020 İSTİKLAL MARŞI‘MIZIN KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜNDE MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’U VE MİLLİ MÜCADELEMİZİN BÜTÜN KAHRAMANLARINI RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ   11.03.2020 MECLİS BAŞKANI ERDEL PAMUKTA GEÇMİŞ SEZONUN DEĞERLENDİRMESİ VE GELECEK BEKLENTİLERİ” KONULU PANELE KATILDI   11.03.2020 AYDIN ODA/BORSALAR GÜÇ BİRLİĞİ TOPLANTISI NAZİLLİ TİCARET ODASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ   11.03.2020 ATB MECLİS BAŞKANI ERDEL TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 10. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI   09.03.2020 ATB’DE ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR   Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun   06.03.2020 Borsa Personelinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladılar   06.03.2020 ÇONDUR, TOBB TİCARET BORSALARI KONSEY TOPLANTISINA KATILDI. BAKAN PAKDEMİRLİ’YE TEŞEKKÜR VE TALEPLERİNİ İLETTİ   05.03.2020 SOĞUK HAVA DEPOSU İNŞAATI HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR   04.03.2020 AYDIN TİCARET BORSASI ZEYTİNYAĞI TADIM PANELİNDEN MURAT HALE KÜÇÜKOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE TADIM EĞİTİMİ   03.03.2020 Aydın’da binlerce kişi şehitler için yürüdü   03.03.2020 ATB TÜRİB GENEL KURULUNA KATILDI   02.03.2020 AYDIN’DAKİ ODA/BORSA VE STK’LARDAN BİRLİKTELİK ÇAĞRISI   28.02.2020 EGE BÖLGESİ’NİN TOBB KADIN GİRİŞİMCİLERİ UŞAK’TA BULUŞTU   28.02.2020 Suriye İdlib de ordumuza düzenlenen hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allah tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz. Başımız sağ olsun.   27.02.2020 AYDIN VERGİ DAİRESİ BAŞKANI CEMİL MÜSEVİTOĞLU’NDAN AYDIN TİCARET BORSASI’NA ZİYARET   27.02.2020 "REGAİB KANDİLİMİZ" MÜBAREK OLSUN   24.02.2020 GAZİANTEPLİLER “AYDIN ZEYTİNYAĞINA” YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ   21.02.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN GTB YE ZİYARET   19.02.2020 “AYDIN ZEYTİNYAĞI” GAZİANTEP’TE TANITACAK   17.02.2020 AYDIN TİCARET BORSASININ ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR   14.02.2020 KOÇARLI MYO’DAN AYDIN TİCARET BORSASINA TEŞEKKÜR   13.02.2020 AYDIN KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TOBB BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI   11.02.2020 AYDIN TİCARET BORSASI LABORATUVARINA BAKANLIK’TAN ONAY   07.02.2020 AYDIN TİCARET BORSASI 15. AGROEXPO ULUSLARARASI TARIM VE HAYVANCILIK FUARINI ZİYARET ETTİ   07.02.2020 Çondur, Üyelerin Taleplerini Bakan Pakdemirli’ye iletti   06.02.2020 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ege Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi   06.02.2020 AYDIN TİCARET BORSASI İZMİR MÜŞTEREK ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI   04.02.2020 Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Soğuk Hava Deposu’nun Temel Atma Töreni Gerçekleşti   28.01.2020 Aydın’daki oda ve borsalar depremzedeler için el ele verdi   27.01.2020 ÇONDUR; AYDIN 8. TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARINI 342 BİN ZİYARETÇİ VE 180 MİLYON TL SICAK SATIŞLA BİTİRDİK   25.01.2020 ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASI KAZANANLARI MADALYALARINI ALDI   24.01.2020 8.Aydın Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarında Zeytinyağı Tadım Eğitimi verilecek   24.01.2020 KARDEŞ BORSALAR İSTANBUL ve ALAŞEHİR TİCARET BORSASI’NDAN AYDIN TİCARET BORSASI’NA ZİYARET   23.01.2020 Aydın Tarım Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı   22.01.2020 8. ULUSLARARASI TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI 23 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ KAPILARINI AÇIYOR   21.01.2020 AYDIN’IN BEKLENEN FUARI 23 OCAK’TA KAPILARINI AÇIYOR   20.01.2020 Çerçioğlu’nu 23 Ocak’ta Açılacak 8. Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarına Davet ettiler   16.01.2020 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN EFELER BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH ATAY’A ZİYARET   15.01.2020 Su Ürünleri Gelişme Eksenlerinin Belirlenmesi ve Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi Kurulması Toplantısına katılım sağlandı.   14.01.2020 8. ULUSLARARASI AYDIN GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARINDA ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASI YAPILACAK   11.01.2020 GÜNEY EGE’NİN İLK GÜDÜMLÜ PROJESİ YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLI SOĞUK HAVA DEPOSUNUN İMZALARI ATILDI   10.01.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDAN EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET SUAT EKİCİ’YE ZİYARET   10.01.2020 Dünya Ziraat Mühendisleri Günü Kutlu Olsun   10.01.2020 Basınımızın Değerli Temsilcilerinin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler" Günü kutlu olsun   09.01.2020 ATB’DE ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR   09.01.2020 ATB’DEN ÜYE BİLGİLENDİRME ZİYARETİ   09.01.2020 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN EFELER KAYMAKAMI CEMAL ŞAHİN’E ZİYARET   08.01.2020 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur Buharkent Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar ın sunduğu TARIMDA GÜNDEM programının konuğu olacak. Bugün 19.30’da canlı yayınla tvDEN de.   08.01.2020 AYDIN TİCARET BORSASI TOBB ODA/BORSA AKREDİTASYON SİSTEMİ DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ   07.01.2020 AYDIN TİCARET BORSASINDA ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİNDEN KAYNAKLI ATIK VE ATIK SULARIN YÖNETİMİ KONULU TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ   03.01.2020 AYDIN TİCARET BORSASI BAŞKANI ÇONDUR’DAN YERLİ OTOMOBİL DEĞERLENDİRMESİ   31.12.2019 Mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl dileriz. Yeni yılınız kutlu olsun   30.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN ÜYELERİNE E-BELGE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI   26.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NIN ÜYE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR   26.12.19 ATB’DEN AYDIN İL JANDARMA ALAY KOMUTANI MESUT İNAN’A ZİYARET   23.12.2019 AYDIN 8. TARIM FUARINA GERİ SAYIM BAŞLADI   22.12.2019 Sarıkamış Şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Saygıyla Anıyoruz.   20.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYE ZİYARETİ   20.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NDA MARKA OLMAK VE MARKALAŞMAK EĞİTİMİ VERİLDİ   19.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASI EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ ZEYTİN ZEYTİNYAĞI SEKTÖR BULUŞMALARI TOPLANTISINA KATILDI   13.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYELERİNE “MARKA OLMAK VE MARKALAŞMAK” EĞİTİMİ   12.12.2019 AYDIN KESTANESİ’NİN COĞRAFİ İŞARET DENETİMİ GERÇEKLEŞTİ   11.12.2019 ATB TÜRİB GENEL KURULUNA KATILDI   06.12.2019 Zamansız kadınlar Aydın’da hayat buldu   02.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASI 12. EGE İLLERİ TANITIM GÜNLERİNDE AYDIN İNCİRİ, AYDIN KESTANESİ, AYDIN MEMECİK ZEYTİNYAĞINI TANITTI   02.12.2019 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNİ “ULUSLARARASI SERA, TARIM EKİPMANLARI VE TEKNOLOJİLERİ” FUARIYLA BULUŞTURDU   27.11.2019 Zamansız Kadınlar” 5 Aralık’ta Aydınlılar ile buluşacak   27.11.2019 ATB “AYDIN MEMECİK ZEYTİNYAĞINI” EGE İLLERİ TANITIM GÜNLERİNDE TANITACAK   26.11.2019 Zamansız Kadınlar Aydın da Hayat Buluyor   24.11.2019 Öğretmenler Günü Kutlu Olsun   22.11.2019 Yapım İşi İçin İhale İlanı   22.11.2019 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNE DİL EĞİTİMİNDE İNDİRİM   19.11.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN TÜRKİYE’DE BİR İLK TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL ZEYTİN TADIM PANELİ OLUŞUYOR   12.11.19 Zeytin ihracatında rekor kırıldı   Saygı ve Özlemle Anıyoruz   08.11.2019 AYDIN TİCARET BORSASI COĞRAFİ İŞARET ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRIYOR   08.11.2019 MEVLİD KANDİLİMİZ MUBAREK OLSUN   07.011.2019 AYDIN’IN BEKLENEN FUARI HAZIRLIKLARINI TAMAMLIYOR   04.11.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NDA Sistematik Yaratıcı, İnovatif, Problem Çözme Yaklaşımı (TRIZ) EĞİTİMİ VERİLDİ   31.10.19 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ÜYELERİNE SİSTEMATİK YARATICI PROBLEM ÇÖZME YAKLAŞIMI (TRIZ YAKLAŞIMI İLE) EĞİTİMİ   2019 Yılı Yıllık Üye Aidatı 2. Taksitini Ödemeyi Unutmayınız   CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN   24.10.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN ÜYELERİNE GÜZEL HABER   24.10.2019 TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU “AYDIN MEMECİK ZEYTİNYAĞI” TADIMI YAPTI   23.10.19 AYDIN TİCARET BORSASI YÖREX’DE   18.10.19 AYDIN ZEYTİNYAĞI TADIM VE TANITIM FAALİYETİ “GURME 2019 Doğu Anadolu Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarında” GERÇEKLEŞTİ   14.10.19 ATB “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” ERZURUM’DA TANITACAK   10.10.2019 Aydın’da sezonun ilk kestanesi borsaya teslim edildi   09.10.2019 ATB’de zeytin ve zeytinyağı sektör buluşması gerçekleşti   08.10.19 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ZEYTİNYAĞI REKOLTE DEĞERLENDİRMESİ   07.10.2019 TMO İNCİR ALIMINA BAŞLIYOR   03.10.19 ATB’de Zeytinyağı Operatörlük Eğitimi Gerçekleştirildi   01.10.2019 AYDIN TİCARET BORSASI TMO’NUN ALIM YAPMASINI BEKLİYOR   26.09.19 Aydın Oda ve Borsalar Müşterek Toplantısı gerçekleştirildi.   24.09.2019 TARİHİ ÇAĞRIYA BORSA DESTEK VERİYOR   20.09.2019 AYDIN KESTANESİ ZİRVEDE Aydın Ticaret Borsası 2.Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine Katıldı   "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" KUTLU OLSUN.   18.09.19 AYDIN TİCARET BORSASINDAN TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’ YE TEŞEKKÜR   16.09.2019 ATB’den Zeytinyağı Operatörlük Eğitimi   13.09.2019 Elde kalan kuru incir için TMO’nun alım yapması bekleniyor   Aydın ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlu Olsun.   06.09.19 PAMUK ÜRETİMİMİZİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ İÇİN ÖNLEMLERİN ALINMASI SEKTÖR ADINA TALEBİMİZDİR   05.09.19 Aydınlı pamukçuların gözü kulağı Ankara’da   04.09.19 ATB BAŞKANI ÇONDUR İNCİRE DESTEK İSTEDİ   30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN   İNCİR ÜRETİCİLERİNİ SEVİNDİREN AÇIKLAMA   08.08.2019 EGE’DEKİ DÖRT BORSA’DAN STRATEJİK ÜRÜNÜMÜZ PAMUK HAKKINDA ORTAK AÇIKLAMA   07.08.2019 İncirin geleceği ve sorunları masaya yatırıldı   09.08.2019 Aydın Ticaret Borsası Yönetimi Borsa Personeli ile bayramlaştı   07.08.2019 AYDIN TİCARET BORSASI 2019/2020 SEZONUN İLK KURU İNCİRİNİ ALDI   25.07.2019 ATB “AYDIN ZEYTİNYAĞI” RİZE’DE TANITACAK   AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI   15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü   Demokrasimize, Vatanımıza Sahip Çıkan Şehitlerimizi Rahmetle, Gazilerimizi Minnetle Anıyoruz Aydın Ticaret Borsası   02.07.2019 Amatör Denizcilik Belgesi ve Kısa Mesafede Telsiz Belgesi eğitim ve sınavları   02.07.2019 AYDIN ZEYTİNYAĞI TADIM VE TANITIM FAALİYETİ “KAHRAMANMARAŞ PİAZZA AVM’DE” GERÇEKLEŞTİ   27.06.2019 AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” KAHRAMANMARAŞ’TA TANITACAK   25.06.2019 AYDIN TİCARET BORSASI TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI A.Ş (TÜRİB) ACENTESİ OLDU   25.06.2019 AİDAT HATIRLATMA DUYURUSU   Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun   Kadir Gecemiz Mübarek Olsun   30.05.2019 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN KOSGEB MÜDÜRÜ DÜLGER’E ZİYARET   19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN   14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN   Tüm Annelerimizin "Anneler Günü" Kutlu Olsun   07.05.2019 ATB ÜYELERİNE “İŞ HAYATINDA İLETİŞİM VE ZOR İNSANLARLA BAŞA ÇIKMA” EĞİTİMİ   AYDIN TİCARET BORSASI VE AYDIN TİCARET ODASI TOBB 75. GENEL KURUL ÖNCESİ AYDIN KESTANESİ VE AYDIN İNCİRİNİ TANITTI AYDIN TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI FEVZİ ÇONDUR’A PLAKET   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun   BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN   18.04.19 AYDIN TİCARET BORSASI TADIM PANELİNDEN GELECEĞİN ŞEFLERİNE TADIM EĞİTİMİ   09.04.19 AYDIN TİCARET BORSASINDA 2019 YILI HAYVANCILIK SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ   04.04.2019 İNCİRİN TÜM SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ   25.03.2019 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNE IPARD PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI   20.03.19 “Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun”   18 Mart...   14.03.2019 "İstihdam Seferberliği 2019"   11.03.19 AYDIN TİCARET BORSASI OLIVTECH FUARINDA YERİNİ ALDI   11.03.19 AYDIN TİCARET BORSASINDA HUBUBAT SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ   08.03.19Borsa Personelinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladılar.   08.03.19 DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN   07.03.2019 AYDIN VERGİ DAİRESİNDEN AYDIN TİCARET BORSASI’NA ZİYARET   07.03.19 REGAİB KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN   06.03.2019 İstihdam Seferberliği   06.03.2019 AYDIN KADIN GİRİŞİMCİLER BAŞKANINI SEÇTİ   01.03.2019 AYDIN KUSİ ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞININ SORUNLARINI ELE ALDI   23.02.19 İş dünyasına istihdam teşviklerinden yararlanma çağrısı   26.02.19 AYDIN GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ   26.02.19 ADANA’DA “AYDIN ZEYTİNYAĞINA” YOĞUN İLGİ   20.02.2019 AYDIN-ÖDEMİŞ VE ALAŞEHİR TİCARET BORSALARI KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI   20.02.19 AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” ADANA’DA TANITACAK   07.02.19 AYDIN SGK VE İŞ-KUR’DAN AYDIN TİCARET BORSASINA ZİYARET   29.01.19 Fuarımızı 80 Milyon TL Sıcak Satışla Bitirdik   24.01.19 7. ULUSLARARASI AYDIN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARINI ZİYARET ETTİLER   24.01.19 Aydın Tarım Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı   23.01.19 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNİN BİR SORUNUNU DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTURDU   23.01.19 Aydın’ın Sorunları Cumhurbaşkanı’na iletildi.   22.01.2019 AYDIN 7. ULUSLARARASI GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 24 OCAK’TA AÇILIYOR   21.01.19 BAKAN PAKDEMİRLİ’YE AYDIN İNCİRİ TAKDİM EDEREK, İNCİRE DESTEK İSTEDİ   17.01.19 AYDIN TİCARET BORSASI” IPARD PROJE HAZIRLAMA İŞBİRLİĞİ VE EĞİTİM PROTOKOLܔ İMZA TÖRENİNE KATILDI   10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLAR,SAĞLIK, MUTLULUK VE BAŞARILAR DİLERİZ   SAĞLIK, HUZUR, BEREKET VE MUTLULUK TEMENNİLERİMİZLE. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.   28.12.18 AYDIN KESTANESİ’NİN DENETİMİ YAPILDI   27.12.18 AYDIN 7. TARIM FUARINA GERİ SAYIM BAŞLADI   30.11.2018 Aydın’da kadın kooperatifçiliği konuşuldu   30.11.2018 Aydın’da ‘El Ele Elden Ele’ çarşısı açıldı   04.12.18 AYDIN TİCARET BORSASINDA HAYVANCILIK SEKTÖR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ   28.11.2018 EL ELE ELDEN ELE ÇARŞISI AÇILIYOR   27.11.2018 KASTAMONU’DA “AYDIN ZEYTİNYAĞINA” YOĞUN İLGİ   21.11.18 AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” KASTOMUNU’DA TANITACAK   Bakan Yardımcısı Nebati: “İş dünyası Türkiye’nin önemli yapı taşlarından biridir”   MEVLİD KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN   14.11.18 Aydın Ticaret Borsası Tadım Panelistlerine "Zeytinyağı Duyusal Analizinde Kusurlar” Eğitimi   13.11.18 AYDIN TİCARET BORSASI VE SÖKE TİCARET BORSASI LİSANSLI DEPOCULUK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADILAR   12.11.18 AYDIN TİCARET BORSASI’NDA ETKİN İLETİŞİM BECERİLERİ VE ETKİLEYİCİ KONUŞMA İLE BAŞARILI İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ   SAYGI VE ÖZLEMLE...   08.11.18 Reel sektör ve finans sektörü İzmir’de bir araya geldi   07.11.18 AYDIN TİCARET BORSASI TADIM PANELİNE GÜNEY AFRİKA’DAN ZİYARET   05.11.2018 ATB ZEYTİN FESTİVALİNDE ZEYTİNYAĞI TADIMINI ANLATTI   02.11.18 AYDIN KESTANESİ AVRUPA NIN GÖZDESİ OLDU   31.10.2018 ATB YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÇONDUR TİCARET BORSALARI KONSEY TOPLANTISINA KATILDI   30.10.2018 Aydın tarımını konuştular: Gündem pamuk fiyatları   CUMHURİYETİMİZİN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN   26.10.18 YÖREX’DE ZİYARETÇİLER AYDIN ZEYTİNYAĞINI TADIYORLAR   25.10.18 AYDIN’IN YÖRESEL DEĞERLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR   23.10.2018 KARDEŞ BORSALARDAN YÖREX’DE ORTAK TANITIM   22.10.18 ATB’de Zeytinyağı Operatörlük Eğitimi Gerçekleştirildi   18.10.18 Bakan Zehra Zümrüt Selçuk a "Aydın İnciri"   18.10.2018 AYDIN TİCARET BORSASINDAN ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMINA DESTEK   16.10.18 AYDIN 7. TARIM FUARI ZİYARETÇİLERİYLE BULUŞMAK İÇİN HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR   11.10.2018 ATB ÜYELERİNE “MARKALAŞMA VE MARKA YARATMA” EĞİTİMİ   10.10.18 AYDIN TİCARET BORSASI ZEYTİN ZEYTİNYAĞI SEKTÖR TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ   08.10.2018 Aydın Ticaret Borsası Coğrafi İşaretlerde Afyonkarahisar Buluşması’na katıldı.   Batman ın Hasankeyf ilçesinde şehit olan askerlerimize Allah tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.   10.10.2018 Zeytin ve Zeytinyağı sektör Toplantısı   11 EKİM 2018 MARKA YARATMA VE MARKALAŞMA EĞİTİMİ   02.10.2018 ATB DEN ZEYTİNYAĞI OPERATÖRLÜK EĞİTİMİ   01.10.2018 ESKİŞEHİR’DE “AYDIN ZEYTİNYAĞINA” YOĞUN İLGİ   27.09.18 AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” ESKİŞEHİR’DE TANITACAK   26.09.2018 Aydın’da Sezonun İlk Kestanesi Borsaya Teslim Edildi   25.09.2018 ‘Aydın’ın Dört Efesi’ tanıtıldı   GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN   Bakan Pakdemirli, ATB Yönetim Kurulu Üyesi Günaydınlar Organik İncir İşletmesine ziyarette bulundu   ATB MECLİS BAŞKANI ULUSAL PAMUK KONSEYİ YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ   BALO GENEL KURUL YAPILDI   7 EYLÜL AYDIN IN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN   Vali Köşger ‘Serbest Bölge” için yer incelemesinde bulundu   02.09.18 ATB PERSONELİNE ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ REVİZYON EĞİTİMİ VERİLDİ   30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN   29.08.2018 Kuru incir, ihracatta kayısıyı geçti   28.07.2018 Üretici ve işletmeler adına sevindirici bir adımdır   27.08.18 Eximbank Aydın İrtibat Bürosu Açıldı   27.08.18 Eximbank Aydın irtibat bürosu hizmete başlıyor   27.08.18 Pamuk Yüzleri Güldürecek   17.08.18 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Borsa Personeli ile bayramlaştı   İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ   17.08.18 ATB BAŞKANI ÇONDUR 2018/2019 SEZONU EGE BÖLGESİ KURU İNCİR REKOTESİNİ DEĞERLENDİRDİ   2018/2019 Sezonu Ege Bölgesi Kuru İncir Rekote Çalışması Açıklandı   13.08.18 Ege Bölgesi oda/borsa başkanları TOBB’da buluştu   13.08.2018 Pamukta rekolte iyi   ATB, AYSO, AYTO “Aydın için olası işbirliği imkânlarının ekonomik ve ticari fırsatlara dönüştürülmesi adına ellerinden gelen gayreti sunmaya hazır”   09.08.2018 Aydın’ın Yeni Hükümetten Öncelikli Talebi Çıldır   08.08.18 EFELER BELEDİYE BAŞKANI ÖZAKCAN’DAN ATB’YE ZİYARET   08.08.18 Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur: İncir üreticisi borçlarının ertelenmesini istiyor   07.08.2018 Aydın Milletvekili Mustafa Savaş tan Borsaya Ziyaret   07.08.18 Aydın Ticaret Borsası Buharkent 14. Uluslararası Taze İncir Kültür ve Sanat Festivalinde yerini aldı. Borsanın standında Meclis Üyesi Ali Çevik tarafından ziyaretçiler ağırlandı.   02.08.18 Aydın’da sezonun ilk kuru inciri Borsaya teslim edildi   30.07.18 İSTANBUL’DA “AYDIN ZEYTİNYAĞINA” YOĞUN İLGİ   SAYIN ÜYEMİZ; TÜM SGK MÜDÜRLÜKLERİ 28 TEMMUZ CUMARTESİ VE 29 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ AÇIK OLACAKTIR. 31 TEMMUZ 2018 SALI SGK YAPILANDIRMASINA BAŞVURMAK İÇİN SON GÜNDÜR, FIRSATI KAÇIRMAMANIZ ÖNEMLE DUYURULUR.   25.07.18 AYDIN TİCARET BORSASI “AYDIN ZEYTİNYAĞINI” İSTANBUL’DA TANITACAK   20.07.18 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET   20.07.18 ATB’DEN ÇILDIR, EXİMBANK İRTİBAT BÜROSU ve FUAR ALANI TALEBİ   18.07.18 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN İLK TAZE “AYDIN İNCİRİ” VALİ KÖŞGER’E   15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun   13.07.18 Şifa kaynağı incir tezgaha indi   VERGİ DAİRESİ BAŞKANI MÜSEVİTOĞLU; “VERGİNİZİ PEŞİN YATIRIN KARLI ÇIKIN   22.06.18 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI   21.06.18 CUMHURİYET BAŞSAVCISI TÜTEN’DEN ATB’YE ZİYARET   19.06.18 ÇONDUR; AB’DE ZEYTİNYAĞI KOTA VE VERGİ ORANLARININ MAKUL OLMASININ GEREKLİĞİNİ İLETTİ   İyi Bayramlar Dileriz   26.05.18 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYE TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA “LİDERLİK EĞİTİMİ” GERÇEKLEŞTİRDİ.   26-27.05.18 İleri Düzey Zeytinyağ Tadım Eğitimi   19 Mayıs Atatürk ü Anma ve Gençlik Bayramımız Kutlu Olsun   15.05.18 AYDIN TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI FEVZİ ÇONDUR TİCARET BORSALARI KONSEYİNDE   26 MAYIS 2018 LİDERLİK EĞİTİMİ   14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun   11.05.2018 ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN   11.05.18 KARDEŞ BORSALAR OLIVTECH’TE BİR ARAYA GELDİ   10.05.18 AYDIN TİCARET BORSASINDAN NAZİLLİ TİCARET BORSASINA ZİYARET   10.05.18 TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ AYDIN ŞUBESİ’NDEN ATB’YE ZİYARET   10.05.18 AYDIN TİCARET BORSASI OLIVTECH FUARINDA YERİNİ ALDI   02.05.2018 AYDIN VE SÖKE TİCARET BORSASIN’DAN MÜŞTEREK TOPLANTI   02.05.18 ATB’DEN CUMHURİYET BAŞSAVCISI TÜTEN’E ZİYARET   02.05.18 ATB’DEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇERÇİOĞLU’NA ZİYARET   1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN   26.04.18 Kuru İncir Sektör Toplantısı Yapıldı.   27.04.2018 AYDIN TİCARET BORSASI İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Kutlu Olsun   18.04.18 AYDIN TİCARET BORSASI YENİ MECLİSİNDEN VALİ KÖŞGER’E ZİYARET   17.04.18 Sağlığınız İçin Zeytinyağı Tüketin   MİRAÇ KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN   BU İŞ YİNE OLUR İLAVE İSTİHDAM TEŞVİKLERİ   10.04.18 Aydın Ticaret Borsası Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtım Toplantısı na Katıldı   09.04.2018 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET   06.04.18 AYDIN TİCARET BORSASI’NDA GÖREV DAĞILIMLARI GERÇEKLEŞTİ   02.04.18 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ   Teşekkür   30.03.18 AYDIN TİCARET BORSASI SEÇİMLERİ 1 NİSAN DA GERÇEKLEŞECEK   28.03.2018 Yatırım olmadan zenginlik, istihdam, iş ve aş olmaz   22.03.18 Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun   "18 MART 1915 ÇANAKKALE" KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ   14.03.18 Aydın Vergi Dairesinden Aydın Ticaret Borsası’na Ziyaret   12.03.18 TOBB BAŞKANI M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU AYDIN TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.   Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Cengiz Ülgen Borsa Çalışanlarının "8 Mart Dünya Kadınlar Gününü" Kutladılar.   8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN   02.03.18 Kadın Girişimciler Ürünlerini Sergiliyor   02.03.18 Şehit düşen askerlerimize Allah tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.   27.02.18 ATB DEN İŞKUR MÜDÜRÜ TERZİ’YE ZİYARET   26.02.18 TARİŞ İNCİR BİRLİĞİ’NDEN AYDIN TİCARET BORSASI’NA ZİYARET   22.02.18 “Özetle TOBB”   22.02.18 Tunay Çoban, Kamu-Sanayi İşbirliği (Küsi) Kapsamında Aydın Ticaret Borsasını Ziyaret Etti   19.02.18 HEDEFLEDİĞİMİZ BAŞARIYA ULAŞTIK   16.02.18 Sakarrya TB Heyeti 6. Uluslararası Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarını Ziyaret Ettiler   15.02.18 6. Aydın Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.   13.02.18 AYDIN 6. ULUSLARARASI GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 15 ŞUBAT’TA AÇILIYOR   11.02.18 ZEYTİN DALI HAREKÂTI KAPSAMINDA HAYATINI KAYBEDEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH TAN RAHMET, ŞEHİTLERİMİZİN KEDERLİ AİLELERİNE, YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİZ.   12.02.18 Aydın Ticaret Borsası “Zeytin Dalı Harekatı” Basın Açıklamasında Yerini Aldı   07.02.18 6. ULUSLARARASI AYDIN TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI ZİYARETÇİLERİYLE BULUŞMAYA HAZIR   02.02.18 ATB veTARİŞ den Pamuk İçin Ortak Talep   02.02.18 Atb’den Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’a İade-İ Ziyaret   29.01.18 Aydın Ticaret Borsası’ndan Aydın Sanayi Odası’na İade-İ Ziyaret   17.01.18 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN NAZİLLİ TİCARET ODASI’NA İADE-İ ZİYARET   17.01.18 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN, KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ’NE İADE-İ ZİYARET   16.01.18 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan’dan Borsaya Ziyaret   10.01.18 Tarım Zirvesi Gerçekleşti.   12.01.18 İzgören den, Sizin Dükkan Torunlara Kalır mı semineri   11.01.18 AYSER yatırımcılara tanıtıldı   10.01.18 AHMET ŞERİF İZGÖREN “SİZİN DÜKKAN TORUNLARA KALIR MI? SEMİNERİ İLE AYDINLILARLA BULUŞACAK   09.01.2018 TARIM SEKTÖRÜ BU ZİRVEDE   05.01.18 Atb Bilim Sanat Merkezi Müdürü’nden Çondur’a Ziyaret   03.01.18 Aydın Milletvekili Depboylu’dan Çondur’a Hayırlı Olsun Ziyareti   03.01.18 AYDIN 6. TARIM FUARI ZİYARETÇİLERİYE BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR   SAĞLIK, HUZUR, BEREKET VE MUTLULUK TEMENNİLERİMİZLE YENİ YILINIZI KUTLARIZ   29.12.2017 Aydın Ticaret Borsası’ndan Kosgeb Müdürü Ceyhan’a İade-İ Ziyaret   29.12.17 SGK Prim Borçları Erteleme   26.12.2017 “İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK”   25.12.17 İSTİHDAM ŞURASI ve İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ   21.12.17 Söke Ticaret Borsası’ndan Aydın Ticaret Borsasına Kıyaslama Ziyareti   21.12.17 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN EFELER BELEDİYE BAŞKANI MESUT ÖZAKCAN’A ZİYARET   21.12.17 AYDIN TİCARET BORSASI’NDAN AYESOB’A İADE-İ ZİYARET   14.12.17 ATB İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni"ne katıldı   13.12.17 T.C. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İlimize Ziyaretlerde Bulundu   11.12.17 Aydın Ticaret Borsasından Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Ziyaret   11.12.17 Denizli Ticaret Borsası’ndan Aydın Ticaret Borsasına Kıyaslama Ziyareti   01-03.12.17 AYDIN TİCARET BORSASI ÜYELERİNİ “ULUSLARARASI SERA, TARIM EKİPMANLARI VE TEKNOLOJİLERİ” FUARIYLA BULUŞTURDU   29.11.17 Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’dan Çondur’a Hayırlı Olsun Ziyareti   Mevlid Kandilimiz Kutlu Olsun   23.11.17 Aydın ile özdeşleşen “ Aydın Kestanesi” nin denetimi Aydın ve İlçelerinde gerçekleştirildi   23.11.17 Germencik Belediye Başkanı Ümmüt Akın dan Çondur a Hayırlı Olsun Ziyareti   Öğretmenler Günü Kutlu Olsun   17.11.17 Aydın Ticaret Borsası ndan Vali Köşger e Ziyaret   16.11.17 Aydın Ticaret Borsası Ve Aydın Sanayi Odasından Ortak Toplantı   15.11.2017 Aydın Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesinden Çondur’a Ziyaret   15.11.17 Kosgeb Aydın Müdürü Ceyhan’dan Çondur’a Hayırlı Olsun Ziyareti   09.11.2017 T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Aydın da   Saygı ve Özlemle Anıyoruz   09.11.17 Ayesob’dan Çondur’a Hayırlı Olsun Ziyareti   05.11.17 Aydın Ticaret Borsası 13. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günlerine katıldı   04.11.17 Çondur Bakan Fakıbaba ya Zeytinyağında Tağşiş konusunu İletti.   27.10.17 Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü Kutlu Olsun   18.10.2017 Aydın Ticaret Borsası ndan Hisarcıklıoğlu na Ziyaret   20.10.17 Geçmiş Dönem Bakanı Ali Coşkun’dan Borsaya Nezaket Ziyareti   16.10.17 “SGK teşviklerinden faydalanmaya devam edebilmek için; ertelenen 2016/12. Ay SGK Primini, Eylül 2017 SGK cari Ay primini ve diğer yapılandırma taksitleriyle beraber son ödeme süresi olan 31.10.2017 tarihine kadar ödemeyi unutmayınız”   11.10.17 AYDIN TİCARET BORSASI’NIN YÖNETİM KURULU BAŞKANI FEVZİ ÇONDUR OLDU   10.10.17 Samsun Borsaya Ziyaret   10.10.17 AYDIN TİCARET BORSASI ULUSLARARASI KESTANE SEMPOZYUMUNDA   04.10.17 Aydın’da sezonun ilk kestanesi borsaya teslim edildi Borsa kestanenin kilosunu 40 TL’den alıp üreticiyi ödüllendirdi   04.10.17 Başımız Sağolsun   25.09.17 Önemli Duyuru   22.09.17 Aydın’da zeytin ve zeytinyağı sektörünün sorunları görüşüldü   21.09.17 Bosnalı Veda Etti   19.09.17 Gaziler Günü Kutlu Olsun   13.09.17 KARDEŞ BORSALARDAN YÖREX DE ORTAK TANITIM   08.09.17 Kardeş Borsalardan Yörex de Ortak Tanıtım   07.09.17 KURU İNCİR SEKTÖR TOPLANTISI YAPILDI   7 EYLÜL AYDIN IN KURTULUŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN   İYİ BAYRAMLAR   30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun   23.08.17 Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması Projesi Kapanış Toplantısı   22.08.17Aydın Ticaret Borsası Muğla Ticaret Borsası Yeniz Hizmet Binası Açılış Törenine Katıldı.   23.08.17 Kuru İncir Rekolte Tahmini Açıklandı   17.08.17 17.08.1999 Gölcük Depremine Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımızı Rahmetle Anıyoruz.   16.08.17 Aydın Ticaret Borsası yılın ilk kuru incirini kilosu 70 TL den aldı   31.07.17 “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” Kapsamında Tadım Ve Tanıtım Faaliyetlerinin Sonuncusu Mardin Avm’de” Gerçekleşti   27.07.17 Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Mardin de Tanıtacak   BASINIMIZIN DEĞERLİ TEMSİLCİLERİNİN "24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI" KUTLARIZ   17.07.17 “VAN” DAHA FAZLA ZEYTİNYAĞI TÜKETECEK   13.07.17 “AYDIN TİCARET BORSASI ZEYTİNYAĞINI VAN’DA TANITACAK”   13.07.17 15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ “GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE”   11.07.17 Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ederiz. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.   10.07.17 Aydın Ticaret Borsası Vali Köşger’a Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi   10.07.17 Sağlık İçin Zeytinyağı Tüketin   07.07.17 Aydın Ticaret Borsası ADÜSEM işbirliğinde Zeytinyağı Tadım Eğitimi Başlıyor   06.07.17 Aydın Ticaret Borsası’ndan Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na Ziyaret   06.07.17 Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağı Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor   06.07.17 Başımız Sağolsun   İYİ BAYRAMLAR !   22.06.2017 Aydın Ticaret Borsası Üyelerini İftarda Ağırladı   "Kadir Gecemiz" Kutlu Olsun   16.06.17 Babalar Gününüz Kutlu Olsun   16.06.17 Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu’ndan Borsa’ya Yapılandırma Ziyareti   11.06.17 Başımız Sağolsun   09.06.17 Aydın Ticaret Borsası Üyelerinin Sorunu Çözüldü Bugünden İtibaren Başlıyor   01.06.17 Şırnak ta Helikopter Kazası Sonucu Şehit Olan Askerlerimize, Allah tan Rahmet, Ailelerine ve Milletimize Başsağlığı Dileriz   30.05.17 Aydın Ticaret Borsasının Üye Ve Personeline Etkin İletişim Eğitimi Gerçekleşti   25.05.17 Aydın TB TOBB 73. Genel Kuruluna Katıldı   19 Mayıs Atatürk ü Anma ve Gençlik Bayramımız Kutlu Olsun   Tüm Annelerimizin "Anneler Gününü" Kutlarız   12.05.17 Vergi Yapılandırmanızın 2017 Ocak Ayından Mayıs Ayına Ertelenen 2. Taksitini Ödemeyi Unutmayın, Yapılandırmanız Bozulmasın. Son gün 31 Mayıs 2017   “Etkin İletişim Becerileri Ve Etkileyici Konuşma İle Başarılı İletişim” Eğitimi   Berat Kandilimiz Kutlu Olsun   05.05.17 Geleceğini Yazacak Aydınlı Kadınları Arıyoruz   03.05.17 Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması Projesi Kapsamında “Kobi Destekleri” Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti   02.05.2017 Aydın Kestanesi Zirvede   01.05.2017 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun   26.04.17 Aydın Ticaret Borsası Olıvtech Fuarında Yerini Aldı   24.04.17 Aydın Ticaret Borsası Kocaeli ni Zeytinyağı ile Buluşturdu.   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Kutlu Olsun   21.04.17 Kobi Destekleri Bilgilendirme Toplantısı   Duyuru   20.04.17 Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Kocaeli de Tanıtacak   17.04.17 2016 Aydın Ticaret Borsası Faaliyet Raporu   10.04.17 Yargıtay ile TOBB Arasında İşbirliği Protokolü   Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun   27.03.17 Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması Projesi Eğitim Programları Kapsamında “Zeytin Hasadı, Zeytinyağı Üretimi, Zeytinyağı Tadımı Ve Zeytinyağının İnsan Sağlığına Yararları” Eğitimi Gerçekleşti   23.03.17 Başsağlığı   22.03.17 Aydın Kestanesi ve Aydın İnciri Bakan Özlü ye İkram Edildi   21.03.17 Aydın Ticaret Borsası Bakan Zeybekçi ye Taleplerini İletti. Müjdeleri Aldı   Kahraman Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyoruz   14.03.17 Aydın Ticaret Borsası Ortağı Olduğu M.I.N.D. Projesi (Pazarlama, Uluslararasılaştırma ve Geliştirme Projesi) 5. Toplantısına Katıldı   09.03.17 Aydın ve Söke Borsaları Müşterek Toplantıda Bir Araya Geldi   Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü”kutlarız   07.03.17 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı Kredi Kullanım Süreci   06.03.17 Türkiye’de İlk Defa Oluşturulacak Zeytinyağı’nda Degüstatör Eğitmen Kadrosu Eğitimlerini Tamamladı   28.02.17 Aydın Vergi Dairesinden Aydın Ticaret Borsası’na Ziyaret   28.02.17 “Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağı Tüketimini Arttırma konusunda Israrla Çalışmalarına Devam Ediyor”   24.02.17 Aydın Ticaret Borsası Üyelerine En İyi Hizmeti Vermeye Devam Ediyor   23.02.17 Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitimi   23.02.17 Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Zonguldak ta Tanıtacak   21.02.17 Bosnalı 5. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarını Değerlendirdi   20.02.2017 Aydınlı ihracatçılar Türk Eximbank Kredileri Bilgilendirme Toplantısında buluştu   16.02.17 Aydın Tarım Fuarı kapılarını 5. kez ziyaretçilere açtı   14.02.17 5. AYDIN TARIM GIDA VE HAYVANCILIK FUARI ZİYARETÇİLERİYLE BULUŞMAYA HAZIR   06.02.17 Fuar için geri sayım başladı   03.02.17 “Zeytin Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” Projesi Kapsamında “Marka Yaratma Ve Markalaşma ” Eğitimi Gerçekleşti   31.01.2017 “Ankara Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yeni Yönetiminden Borsa’ya Ziyaret”   25.01.2017 Ur-Ge Projesi Kapsamında Stratejik Planlama ve Stratejik Yönetim Eğitimi Gerçekleşti   19.01.2017 Aydın Ticaret Borsası Ve Aydın Sanayi Odası’ndan Aydın Pamuk Tariş’e Ziyaret Gerçekleştirildi   11.01.17 Aydın Ticaret Borsası “Ziraat Fakültesi Sektör İle Buluşuyor” Etkinliğinde Yerini Aldı   10.01.17 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun   09.01.2017 Aydın 5. Tarım Fuarı Kapılarını Açmak İçin Gün Sayıyor   06.01.17 Tarım Fuarı Ekonomiye Can Suyu Olacak   05.01.17 Terörü Lanetliyoruz   30.12.2016   30.12.16 Aydın Ticaret Borsası Üyelerine Dil Eğitiminde İndirim   27.12.16 Aydın Ticaret Borsası Malatyalıları Zeytinyağı İle Buluşturdu   22.12.12 “Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Malatya’da Tanıtacak”   20.12.16 İŞKUR Bilgilendirme Toplantısı   20.12.16 Zeytin Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması Projesi kapsamında "Dış Ticaret Eğitimi" gerçekleşti.   19.12.16 Ege Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları TOBB’da Yapılan Bölge Toplantısında Buluştu.   15.12.2016 Aydın Ticaret Borsası Laboratuvarından Uluslararası Başarı   14.12.16 Aydın Ticaret Borsası Üyelerine Nefes Kredisi   06.12.16 Aydın - Castellon Arasında Yeni Ticaret Ağları Oluşturulacak   05.12.2016 “Aydın Ticaret Borsası Orduluları Zeytinyağı ile Buluşturdu”   02.12.16“Zeytin Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” Projesi kapsamında Satış ve Pazarlama eğitimi gerçekleşti   Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Ordu da Tanıtacak   Aydın Ticaret Borsası Ortağı Olduğu M.I.N.D. Projesi (Pazarlama, Uluslararasılaştırma ve Geliştirme Projesi) 4. Toplantısına Katıldı   AYDIN TİCARET BORSASI “1.DÜNYA ZEYTİN GÜNÜNDE” ZEYTİNYAĞI TADIMI YAPTIRDI TÜRK TARİH PROFESÖRÜ İLBER OLTAYLI ZEYTİNYAĞININ TADINA BAKTI   "26 Kasım Dünya Zeytin Günü" Kutlu Olsun   Öğretmenler Günü Kutlu Olsun   Aydın Ticaret Borsası ndan Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ a Ziyaret   Aydın Ticaret Borsası ndan Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ a Ziyaret   Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Sivaslılara Tanıtacak   Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu’ndan Atb’ye Ziyaret   ATB ORTAĞI OLDUĞU MIND PROJESİ   TOBB ve TOBB a bağlı Oda/Borsalar Ortak Basın Açıklaması   Aydın Ticaret Borsası Zeytinyağını Sivaslılarla Buluşturdu

Personel & Yönetici Girişi


  Şifremi Unuttum

Etkinlik Takvimi

Mart Nisan 2021
Pzt. Sa. Çar. Per. Cu. Cmt. Pz.
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9